Alexa Chung vs Leandra Medine

14 Kasım 2013 Perşembe


Bu sıralar ucundan kıyısında modayla ilgisi olan kimselerin kitapları çıktı. 

Birisi Man Repeller olarak tanıdığımız Leandra Medine'in kitabı Man Repeller:Seeking Love Finding Overalls, bir diğeri ise Alexa Chung'ın yeni kitabı It. İki kitaptan birini alma niyetindeyim, fakat henüz ikisinin de Türkiye'ye gelme niyeti yok daha. Ben de amazon.co.uk'den alırım o zaman dedim.

Benim için kullanıcı görüşleri önemlidir. Hepimiz için öyledir eminim, yoksa bir ürünü almaya yeltendiğimizde makeupalley'i ya da bloggerların görüşlerini didik didik etmezdik. Aynı şey bende kitaplar için de geçerli. Alexa Chung'ın kitabının altındaki görüşler kısmı çoğunlukla kitabın ne kadar manadan yoksun olduğu ve Chung'ın kendi sığlığını gösterdiği ile ilgiliydi; hatta kitabı bir tumblr kızının bloguna benzetenler bile olmuş ki kitabı birebir görmesem de resimlerden bu görüşe katılabirim. Hatta Guardian'daki bir makalede kitabın hicv dolu bir özeti geçilmiş ki sormayın gitsin. Yorumlarda ise "kim ki bu kadın da kitap çıkarıyor" tarzındaki eleştiri bombardımanından sonra, geçtim Leandra Medine'in kitabına. Yorumlar harika, hatta kitabın ilk birkaç sayfası da yayınlamştı ve o bikaç sayfa bile beni içine çekmeye yetti. Medine kitabında blogunun ve hayat görüşünün bir uzantısı olarak modayı kendi deneyimleri üzerinden ele almış.(Aşağıda kullandığım linkleri bulabilirsiniz)

Sonuç olarak her iki kitap da otobiyografik özellikler taşısa da Medine'in karakteristik yazın stili Chung'dan bir değil birkaç adım öne çıkmasını sağlamış. Ve büyük ihtimalle ben de Leandra Medine'in kitabını alıcam. Aldığımda detaylı bir yazıyla karşınızda olurum.

Alexa Chung'ın kitabını yakından incelemek isterseniz buraya,
Kitabı amazon'dan almak isteseniz buraya,
Guardia'daki makaleyi okumak için buraya,
Leandra Medine'in kitabını incelemek içinse buraya bakabilirsiniz. 

image credit: gh0stparties.com

Görüşmek üzere xx


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder