My Most Used Eyeshadow Quads

10 Nisan 2014 Perşembe


Sabah bir yere yetişmeye çalışırken far sürmeye vakit bulabilenler parmak kaldırsın!
Ben bulamıyorum, bulabilenlere de şapka çıkarttığımı belirtmek isterim. Hele eyeliner sürenler, sizler tam bir superwomansınız. Tebrik ederim. Bugün benim gibi tembeller için uygun fiyatlı ve de içinde hem simli hem de mat farlar olan küçük paletlerden bahsedicem.
  1. Rival de Loop -03- Flashlights: En solda gördüğünüz dörtlü paletin içinde mavi renkler hahim, aydınlatıcı olarak inci beyazı koymuşlar. Özellikle sağ üstteki açık mavi rengi tüm göz kapağıma uygulayıp bir rimel sürdüğümde gayet yeterli sade bir görünüm elde ediyorum. Sağ alttaki lacivert ise içinde simler olan fakat koyu rengini smokey makyaj için gayet yeterli veren bir renk.
  2. Essence -11- Sea My Eyes: Rival de Loop palete göre daha yeşile çalan bir dörtlü bu. Özellikle sağ alttaki yeşile dikkat ederseniz üzerinde çizikler olduğunu görürsünüz. Bunun sebebi bu rengi ıslak fırça ile eyeliner olarak kullanmam :) ooopps.
  3. Essence -05- To Die For: Temel mat kahve rengi olan günlük kullanım bir palet arıyorsanız, bunu aldığınıza asla pişman olmazsınız. Kemik rengi aydınlatıcısı, hem mat hem ışıltılı iki kahverengi farı ve tüm göz üzerine ugulayabileceğiniz somon rengi farı olan bu palet her göz rengine gider, her alanı da memnun eder.
Bunlar tabii ki bazlı uygulamayla aldığım sonuçlar, bazsız uygulayınca kalıcılıkları daha az oluyor ama benim Essence far bazım yeterince iş görüyor. Göz kapaklarınız yağlı ise farınızın daha uzun süre dayanması için bir baz kullanmanızı tavsiye ederim.
Mineyy xo | Facebook | Twitter | Bloglovin | Instagram

If you have time to do a full eye makeup every morning, raise your hand!
Partly because i like sleeping extra 10 minutes more than choosing an eyeshadow color for every step, partly because i'm hardcore lazy i don't use eyeshadow on a daily basis. And also if you can apply eyeliner in the morning, kudos to you. So here i brought you my 3 lazy girl most used eyeshadow quads. They are also budget friendy (wink wink)

  1. Rival de Loop -03- Flashlights: Whether you are doing just one sweep light blue eyeshadow or a full navy smoky eye, this quad is the answer to what you are looking for. The colors are gorgeous and blend decently.
  2. Essence -11- Sea My Eyes: This quad has more green and turqouise tint to it. The reason why there are so many scratches on the bottom left eyeshadow is that i use it as a colorful eyeliner.
  3. Essence -05- To Die For: Consisting of universally flattering shades, this quad is da bomb. You can achieve a gorgeous brown smokey eye.. It not only has a shimmery brown but also a matte brown in it. The browbone color looks beautiful on everyone.

These colors of course look and stay better with a primer, i highly recommend using one, because primer makes colors really pop&show themselves and it's also good for your makeup longevity. 
Mineyy xo | Facebook | Twitter | Bloglovin | Instagram

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder