Spring Favorites

28 Nisan 2014 Pazartesi


Çoğunluğun aksine benim için yeni başlangıç zamanları yeni yıl değil bahar aylarıdır, her sonbahar ve ilkbaharda bende bir yenilenme isteği uyanır. Bu aralar bu hevesimi körükleyen favorilerimi sizinle baylaşmak istedim.
 1. Altın rengi takılar: Özellikle şimşekli yüzüğüm görenlerde ufak bir şok yarattığı için çok seviyorum.
 2. L'oreal Volume Million Lashes Mascara (Extra Black): Bu rimel öyle siyah ki kirpik diplerini vurgulayarak uygularsanız eyeliner sürmüş gibi görünüyorsunuz.
 3. The Library of Fragrance (Baby Powder): Sanırım en çok satan kokulardan birisi bu, benim zaten bebek pudrası kokularına karşı bir zaafım var hatta Chloé-Love ve Jil Sander-Sun'ı da bu yüzden seviyorum. Bu parfümü de Gratis'lerde bulabilirsiniz.
 4. Rimmel London Oje (Princess Pink): Burada yazdığım pembe oje takınıtmı biliyor musunuz? Aynı tondan 35451231 tane olsun yine de pembe olsun, sürmesem de olsun.
 5. Maybelline Eyestudio Eyeshadow (605 Beige Nude): Harika bir hightligh rengi, gözü aydınlık göstermesini çok seviyorum, ve bunu sürdüğüm günlerde çok iltifat aldım.
 6. H&M güneş gözlüklerim: Güneş Ankara'da iyice görünmeye başladı çünkü.
Mine | Facebook | Twitter | Bloglovin | Instagram

Unlike most people, spring and fall mean new beginnings for me, not the new year. So i wanted to share my latests favorites which put me into a springy mind.
 1. Gold-like jewelries: I'm such a sucker for anything gold, but not much fan of silver. So this lightning ring you see above is just the right edgy yet unexpected piece.
 2. L'oreal Volume Million Lashes Mascara (Extra Black): Although i'm not the pickiest person when it comes to my mascara, i just adore this one. It seperates lashes and gives that extra blackness which i like.
 3. The Library of Fragrance (Baby Powder): This is an "all year round favorite scent" for me. It literally smells like babies. Also this company makes a great range of scents. You can check out here 
 4. Rimmel London Nail Polish (Princess Pink): My nail polish collection consists of numerous numbers of same old pink tone, but it was not an excuse to buy another one.
 5. Maybelline Eyestudio Eyeshadow (605 Beige Nude): You can use this shade all over the lid or as an inner corner highlight, looks so gorgeous and i get compliments everytime i use it.
 6. H&M sunnies: I go to h&m and can't resist trying sunglasses, that's like a ritual for me. These ones look quite like Ray-Bans that's why i bought. 
Mine | Facebook | Twitter | Bloglovin | Instagram


3 yorum :

 1. I absolutly LOVE this picture !!!

  YanıtlaSil
 2. Bloğunu yeni keşfettim :) Görseller harika. Bana da beklerim bakimlikedi.blogspot.com.tr

  YanıtlaSil
 3. Absolutely love those rings and your compositions for your images! x

  www.veevleyblogs.blogspot.com

  YanıtlaSil