Glamglow: One Hit-One Miss

21 Ocak 2015 Çarşamba


Ah Glamglow, ne ocaklar söndürdü, ne kredi kartı taksitleri yaktı!

Çok övülen bu maskeleri kil maskesine ihtiyacım olduğu bir zaman, Sephora'nın bikaç ay önce yaptığı indirimle almıştım (fiyatının indirimli olmasına rağmen yine de pahalıya gelmişti) İkisini de 3 aydır belli aralıklarla kullanıyorum ki zaten bu iki maske de her hafta kullanılacak maskeler değil. İçerikleri bi hayli sert olduğu için aşırı hassas ve kuru ciltlere önermiyorum bile. Benim cildim karma ve hassas, iki maskeyi de yaklaşık 2 hafta ara vererek kullanıyorum, fakat alerjik bir reaksiyonla karşılaşmadım. Uygulama içinse düz bir fondöten fırçası işinize yarar, çıkartırken yüzümü ya her zamanki gibi yıkıyorum ya da ıslak sünger yardımıyla çıkarıyorum. Kullanmadan önce homojen olarak dağılması için maskeyi karıştırmanız gerekiyor. Bu arada bikaç yerde maskelerin çabuk kuruduğuna dair yorumlar okudum, kapakları sıkı kapatmakta fayda var, benimkiler ise henüz kurumadı. Şimdi ise asıl meseleye yani iki maske için de ne düşündüğüme gelelim:


Glamglow Youthmud: Bu maske içinde küçük partiküller barındırıyor, bunlar da siz çıkartırken manuel peeling işlevi görüyor. Çok keskin bir nane kokusu, içinde yosun parçaları gibi parçalar var ve bunlar maskeyi sürünce yüzünüzde kalıyor, 20 dakika kadar bekledikten sonra yüzünüzü yıkayıp aynı anda peeling yaparak çıkartıyorsunuz. Sonuç ise mükemmel! Yüzünüzü yumuşacık yapıyor. İlk sürdüğünüz 5 dakika biraz yanma hissi yapabilir, fakat bu geçici bir durum. Aslında tam da özel bir günden önce yüzünüzü pürüzsüz göstericek bir maske bu. Gramajı da Supermud'dan daha fazla.

Glamglow Supermud: Bu ise yine nane kokusu hakim olan, gözenekleri açtığını ve sivilceleri yok ettiğini iddia eden bir maske. İddia eden diyorum çünkü bu ikisini de tam olarak yapabildiğini gözlemlemedim. Hatta ilk kullanımdan sonra sivilcelerinizde artış görebilirsiniz, sonra o sivilceler geçiyor ama siz verdiğiniz paraya yanıyorsunuz. Yine diğer maskede olduğu gibi 20 dakika bekletiyorum ve sünger yardımıyla çıkartıyorum.

İkisi maske de bu parayı ne yazık ki hak etmiyor, şimdilik Youthmud'ın verdiği etkiyi daha çok beğendiğim için ileride belki tekrar alabilirim.

Son olarak hala daha maskelerin taksitlerini ödediğimi belirtmek isterim. Kendimi taksitle Ferrari almış gibi hissediyorum aknfskh

2 yorum :

  1. Merhabalar! Bir şey danışacaktım peki siyah noktaları yok ediyor mu veya azalma sağlıyor mu ?

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Maalesef vaat ettiği gibi siyah noktalarda dramatik bir azalma gözlemlemedim :( Ben özellikle etkisi artsın diye banyodan sonra kullanmıştım üstelik. Şu an bir ümit hala kullanmaya devam ediyorum, eğer belli bir süre sonra azalma görürsem yine blogda paylaşıcam :)

      Sil