Kiehl's Creamy Eye Treatment

16 Şubat 2015 Pazartesi30 yaşına gelmeden göz kremi kullanmak mı? Daha genç değil misin canım sen? dedi kendini bilmez arkadaş, fakat 25 olmama az kaldığını fark etmemişti....

Daha önce La Roche Posay göz kremini yazmıştım, o zaman henüz Nars kapatıcımı kullanmaya başlamamıştım, bilen bilir Nars'ın kapatıcısı göz altını aşırı kuru göstermesiyle meşhurdur ve bir süre sonra La roche posay bana yetmemeye başladı. Sanki göz altlarım pul pul oluyordu, ama kapatıcının rengi göz altıma o kadar uymuştu ki vazgeçemedim. Sonunda pek çok arkadaşımın nem vermesini övdüğü Kiehl's avokadolu göz kremini denemeye karar verdim.

Sakın "küçük kapta bu bana hayatta yetmez" demeyin, çok bereketli bir ürün. Yapısı kalın gözükmesine rağmen parmağınzla ısıtıp göz altlarınıza dağıtırken yumuşayıp daha sıvı bir kıvama geliyor. İçindeki avokado yağının nemlendirme özelliği zaten malum, ama yoğun olduğu için sadece akşam kullanırım düşüncesinde olmayın, gündüz kullanımına da gayet uygun. Ben gündüz sürdüğümde üzerine kapatıcımı geçmeden önce en az 10 dakika mutlaka bekliyorum. Kapatıcının verdiği kuruluk hissiyle ancak böyle başa çıkabildim. Akşam ise işten gelir gelmez makyajımı çıkarttığımda sürüyorum (bu arada bazı akşamlar eğer gözlerim çok yorgunsa la roche posay'i kullanıyorum). Bu kadar yoğun nem veren bir ürün olmasına rağmen göz altımda yağ butoncuğu da oluşturmadı.

Göz altı kapatıcısının bir türlü oturnanasından, ya da pul görünümünden şikayetçiyseniz denemenizi öneririm. Morlukları geçiren göz kremi icat edilene kadar ben de beklemedeyim.

Mine facebook / twitter / instagram

2 yorum :

  1. Bu kremi o kadar övdüler ki Bursa'da olmadığından içimde kaldı. Uzun zamandır blog yazmanıza ve benim uzun zamandır blog takip etmeme rağmen sizi yeni gördüm ve takibe aldım. Eğer ilginiz çekerse ben de sizi bloguma beklerim. Sevgiler.

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Bütün övgüleri hak eden bir krem, kesinlikle tavsiye ediyorum :) Çok teşekkürler, hemen bakıyorum ben de blogunuza :)

      Sil