Let's Start #ValentineWeek: Life Goals

9 Şubat 2015 Pazartesi

#ValentineWeek'e hoşgeldiniz, bu hafta 5 gün boyunca Sevgililer Günü temalı yazılarımı okuycakasınız!

Bu sene kendim hakkında öğrendiğim temel şeylerden biri de kendini sevmenin önemiydi. Uzun yıllardır kendimle barışık olmayan ben, bir ilişki içine girdiğimde karakterimin nasıl değiştiğini fark ettiğim anda aslında kendimi ne kadar az sevdiğimi fark ettim.

Kendinle barışık olmak ya da kendini sevebilmeyi öğrenmek zor kazanılan bir yetenek. Yetenek diyorum, çünkü herkes başaramıyor. Şimdi siz bunun sevgilliler günüyle ne alakası var diyeceksiniz. Hemen söyleyeyim, önce kendine yetebilen, kendiyle sorunlarını halletmiş, yani kendi kendisinin sevgilisi olabilmiş insanlar genel olarak insan ilişkilerinde bir adım önde oluyor. Düşünün; siz karşınızda sürekli ilgi isteyen, en ufak şeyde kendi çabalamadan sizin yardımınzı bekleyen birisiyle mutlu olabilir misiniz?

Ben hala kendimi sevmeyi öğrenmeye, kendi kafamdaki ideal Mine'ye ulaşmaya çalışıyorum. Yeni şeyler denemekten korksam da sırf kendimi kendime ispatlamak için harekete geçiyorum. Bana "benim senin kadar medeni cesaretim yok" diyen insanların bilmediği şey ise benim de en az onlar kadar korktuğum. Fakat benim farklı yaptığım şey "insanlar ne der" düşüncesini kulak arkası edebilmiş olmam. Bugün sizden istediğim şey, çok korktuğunuz ya da hep çekindiğiniz bir şey yapmanız. Bu; uzunca bekleyen hiç atmadığınız o mail, çekindiğiniz telefon konuşması, denemekten korktuğunuz saç modeli, onlar benimle arkadaş olmazlar diyip selam vermediğiniz insanlar, ya da tek başına binmekten korktuğunuz otobüs olabilir. Yaptığınızda bana haber verin, inanın çok rahatlamış hissedeksiniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder