Makyaj Rutinimi Değiştiren 4 Fırça

27 Şubat 2015 Cuma


Fırçasız makyaj yaptığınız günleri hatırlıyor musunuz? Ya da allığı şerit şeklinde sürmenize neden olan allık kutusundan çıkan bedava fırçaları... Ne zaman ki fırçaların da kullandığım ürünler kadar önemli olduğunu anladım, işte o zaman daha adam akıllı makyaj yapmaya başladım. Bu yüzden bugün sizinle makyaj yapma rutinimi değiştiren 4 fırçayı anlatmak, hem de öncelikle hangi fırçayı alsam arayışında olanlara fikir vermek istedim.

 1. Real Techniques Expert Face Brush: Son iki senedir fondöten kullanmıyorum, onun yerine sadece gerekli yerlere kapatıcı sürüyorum, çok sorunlu bir yüzüm olmadığı için de bu yetiyor. Bu fırçayı da yüzümde ya da elimle iyi dağıtamamışsam göz altımda kapatıcıyı dağıtırken kullanıyorum. Hiçbir şekilde iz yapmıyor, hem de ürünün yoğunluğunu ve kapatıcılığını kaybetmeden uygulama sağlıyor.
 2. Real Techniques Blush Brush: İşte bu fırça sizi palyaçoya çevirmeden allık sürmenizi sağlayacak olandır. Yüzeyi çok geniş gibi görünse de konik şeklindeki kesimi çok rahat bir uygulama sağlıyor. Fırçayı allığın üstünde silindir şeklinde döndürüp, fazlasını silkeleyip, uyguladığınızda allığınızı gayet eşit ve şeritsiz dağıtmış oluyorsunuz. Eli korkak olanlara ve allığı fazla kaçıranlara şiddetle öneriyorum.
 3. Real Techniques Base Shadow Brush: Bu fırça Starter Set'in içinden çıkıyor, hatta tüm set içinde en çok kullandığım fırça bu. Gözün dış kısmından çukur bölgesine renk geçişini kolaylaştıran, dağıtma işlemini hakkıyla yaptığı yetmiyormuş gibi hala bir Mac 217 almayışımın sebebidir kendisi. Setten bağımsız ayrı satılsaydı birkaç tane alabilirdim, sonuçta temiz blending brush hep lazım.
 4. The Balm Crease Love & Happiness Brush: Gratis indiriminden alınabilecek en mantıklı şeylerden birisi bu fırça, ben de indirimdeyken almıştım. Çift taraflı olması da cabası, bir taşla iki kuş. Düz olan kısmıyla göz pınarınızı aydınlatabilir, göz altına far dağıtabilirsiniz. Benim için asıl önemli kısmı olan karıştırma fırçası tarafı da göz çukurunda harika iş görüyor. Göz makyajı yapmaya yeni başladıysanız ilk %40-50 indirim zamanında alın.
Bu yazıyı aslında hem her gün kullandığım fırçaları göstermek hem de ilk kez fırça alacaklara tavsiye vermek adına yazdım. Ne yazık ki ülkemizde hem makul fiyatlı hem de kaliteli fırça bulmak zor, üstüne üstlük herkesin yurt dışından sipariş verecek imkanı da yok.

Sizin en sık kullandığınız fırçalar hangileri, ya da para verip çok memnun kaldığınız onsuz yapamam dediğiniz var mı? Ben de bir wishlist hazırlamayı planlıyorum, bana da ilham vermiş olursunuz böylece :)

 Mine facebook / twitter / instagram

2 yorum :

 1. RT fırçaları denemeyen galiba bir ben kaldım yaa hep aklımda olan ama nedense almadığım şeylerden biride onlar. Blush brush ve Expert face brush ise en merak ettiklerimdi zaten sende önermişsin. İnşallah bir indirim sezonunda bende alcam kesin kararlıyım. :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Fiyatına göre harika iş görüyolar gerçekten, o zaman 8 mart indirimi seni bekler :D

   Sil