#ValentineWeek: What Guys Really Think

13 Şubat 2015 Cuma


#ValentineWeek'e hoşgeldiniz, bu hafta 5 gün boyunca Sevgililer Günü temalı yazılarımı okuycakasınız!

Sırf sizin için, bilimsel amaçlar uğruna arkadaşım Taygun'u köşeye sıkıştırıp soru yağmuruna tuttum, Kısacık sohbetimizden not aldıklarımı sizinle paylaışcam. Öğrendiklerim sizi şaşırtır mı orasına da siz karar verin.

Kadınların moda anlayışları hakkında 
Bakın benim şaşırdığım kısımlardan biri insanın vücuduna göre giyinmesinden bahsetmesi oldu, çünkü yüksek bel ve ispanyol paça pantolonları biz ne kadar sevip moda diye giysek de meğer işin aslı öyle değilmiş. Proporsiyonumuzu daha garip gösterdiğini söyledi mesela. Ayrıca bir geyikli tayt konusu var ki o konuya hiç değinmiyorum, o hepimizin kanayan yarası.Taygun'la konuşurken, söylediği bişey çok dikkatimi çekti, artık insanlar tek düze giyinmeye başladı ve cinsiyet sınırları kalmadı, kadınlar daha maskülenleşmeye erkekler de feminenleşmeye başladı dedi. (Bu konuda sizin de görüşlerinize da ihtiyacım var, siz de böyle düşünüyor musunuz?)

Erkekler kadınların makyajına dikkat eder mi? 
-Spoiler-
Etmiyolar
-Spoiler-
Ama bakımlı olduğunu anlamak açısından az da olsa fark ediyorlarmış. Bir de "bir kadının makyajı ve kıyafeti ruh hali hakkında ipucu verir" diyerek bir alkışı hak etti. (Beyler o kadar da odun değilmişsiniz yaa hakkınız yenmiş bu zamana kadar) Burda durup bir de yaşına göre makyaj yapmanın öneminden de konuştuk, güzel oldu.
İşte bu kısımda Shaanxo, Huda Kattan ve Lisa Eldridge'in makyaj videolarını izlettim(tabii ki de ileri sararak :P) Benim de ilk tercihim olan Lisa Eldridge'in mayajını beğendi. Şimdi önemli kısma geliyoruz; eğer Shaanxo ve Huda Kattan'ı daha önce izlediyseniz onların daha gösterişli makyaj yaptıklarını biliyorsunuzdur. Taygun bu durumu onların makyajlarını eleştirmek yerine, aslında hitap ettikleri kitlenin alıcısına ulaşmaya çalışmalarıyla bağdaştırdı, sonuçta herkes çevresel faktörler ve maddi imkanlarına göre makyaj yapıyor.

Zamanını yeterince gasp ettiğim yetmiyormuş gibi, bi de sorularıma cevap verdiği için Taygun'a tekrar teşekkür ediyorum.

Bu haftayı da böylece sonlandırıyorum, 14 Şubat'ta hiç ummadığınız çiftlerin rekor kırması dileğiyle....

Mine facebook / twitter / instagram

2 yorum :

 1. Hehe iyiymiş, aslında mantıklı cevaplar vermiş. :)
  Hem zaten kadınlar başka kadınlara kendini daha güzel göstermek yani ondan üstün olduğunu kanıtlamak için süslenip püslenir diyede bir genel yargı var ya ama ne kadar doğrudur orasını bilemiyorum. :D

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yani haklılık payı olabilir, bazen kız arkadaşlarımla buluşurken benim de daha fazla özendiğim doğrudur :D

   Sil