#ValentineWeek:Crazy ExGirlfriend Makeup - Inspired By Taylor Swift

11 Şubat 2015 Çarşamba#ValentineWeek'e hoşgeldiniz, bu hafta 5 gün boyunca Sevgililer Günü temalı yazılarımı okuycakasınız!

Herkes sevgililer günü için pembe farlarıyla soft ve natürel makyajları paylaşadursun, ben size Taylor Swift'in Blank Space klibinde sevgilisine çılgın attığı makyaja benzer bişey yapmak istedim.

İlk olarak kapatıcımı ve far bazımı sürdüm, kaşlarıma şekil verdim. Sonra ten rengi bir farla tüm göz kapağımı sabitledim. Göz çukuruna Essence'in over the taupe dörtlüsünün içindeki açık gri-kahve rengini uyguladım, burda önemli olan soğuk bir kahve kullanmış olmanız çünkü Taylor'ın göz makyajında hiç sıcak bir renk yok. Son olarak da gözümün dış köşelerine Balm Jovi paletindeki koyu lacivert The Stroke rengini azar azar dağıtarak buğulu bir görüntü elde ettim. Nasıl olsa dağıtacağım için jel eyelinerı ince geçtim, hatta mükemmel olmasına gerek yok, çünkü amaç dağılmış bir görünüm elde etmek.


Göz makyajını tekrar bozmadan önce allığı uyguladım (Pastel Pretty Cheeks-17 numara). Göz altıma da önce kullandığım aynı lacivert rengi dağıttım.
Ve en majestik kısma geldik göz yaşlarını fake atmaya! Kolay dağılan, yumuşak yapılı bir göz kalemiyle gözümün istediğim kısımlarına çizgiler çektim, sonra dağıtma fırçasıyla lacivert rengi çizgiler üstünde dağıttım, düz bir fırçayı suya batırarak da bu çizgileri buğulandırdım.


Dudaklarımı makyajın başında Nuxe Reve de Miel ile nemendirmiştim, son olarak elimde içinde pembelik olmayan gerçek kırmızıya yakın tek ürün Rimmel London'ın 21 numaralı Red Dynamite kalemi olduğu için, dudaklarımı doldurup üzerine parlatıcı geçtim.

Makyajın orijinal ve son hali
Ben yaparken çok eğlendim hatta acaba elime bıçak da mı alsaydım diye düşündüm :) Umarım siz de biraz olsun gülmüşsünüzdür :)Fotoğraflar: Taygun Özbıçakçı
Mine facebook / twitter / instagram

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder