Her Şeyi Yapan Palet

11 Mart 2015 Çarşamba

eyeshadow palette the balm balm jovi

Beni ne kadardır okuyorsunuz bilmiyorum ama burada paylaştığım çoğu şey yeterince vatkim ya da enerjim olmadığı, uğraşmak istemediğim durumlara bulduğum çözümlerle ilgili. Benim felsefem "ne kadar pratik o kadar iyi". Detaylı makyajları da ancak vaktim varsa yapabiliyorum. Bu yüzden elimin altında aynı anda birden fazla iş gören ürünler olması bu konuda büyük avantaj. İşte Balm Jovi paleti de aslında Nude Tude almak için gittiğim bir Kurban Bayramı indirimi zamanında almıştım. İçinde ihtiyacınız olan temel şeylerin bulunduğu bu paleti makyaja yeni yeni adım atanlara, bir tane alayım her işimi görsün diyenlere ilk indirimde tavsiye ediyorum.

The Balm'ın farları genel olarak tozutuyor orası ayrı mevzu ama bu paletin temel renk seçenekleri çok iyi ve renkler kendini gösteriyor. Benim en sevdiğim renkler Allegro, Presto ve Alice Copper.

Aydınlatıcı Mary Lou'ya benzese de ufak bir ton farkı var. Yine de ürünün kalitesi aynı ve hafif bir uygulamada çok güzel sonuç veriyor ve far olarak da kullanabiliyorsunuz. Allık da herkese yakışacak güzel bir pembe-şeftali arası, the Balm'ın diğer bir ürünü Frat Boy'un da benzeri.

En son kısımdaki krem ruj-allılar benim en az kullandığım ürünler. Renk olarak hem doğal bir pembe hem de hoş bir kırmızı eklemeleri çok mantıklı olmuş. Allık olarak genelde elim toz ürünlere gidiyor ve ürünlerin boyutu yüzünden stippling fırçasının sığamaması kullanımı zorlaştırıyor, ama elinizle sürüp iyi dağıtırsanız sorun olmuyor. Ruj olara ise ben yapılarını biraz kurutucu buldum, elimde daha nemlendirici yapıda rujlar olduğu için tercih etmiyorum.

Sizin elinizde sahip olmayı dilediğiniz bir palet var mı? Şahsen ben uzun süredir Lorac Pro olmayı düşünüyorum ama henüz paraya kıyamadım :)

Mine facebook / twitter / instagram

8 yorum :

 1. En sevdiğim The Balm paleti =)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Zaten sık sık görüyorum senin instagramında da :)

   Sil
 2. Bende severek kullanıyorumm , en sevdiğim :)

  YanıtlaSil
 3. Çantaya at çık paleti diyorum ben kendisine :) Kesinlikle çok pratik ve kurtarıcı özellikle seyahatlerde olmazsa olmaz..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet ben de ilk çıktığım seyahatte yanıma mutlaka alıcam gibi görünüyo :)

   Sil
 4. Palet aşkı hiç olmadı bende nedense. Ama bir çok ürünü bir arada barındıran paletleri seviyorum, seyahatlerde çok iş görüyor.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Benim de öyle çok paletim yok, ama işlevsel olduğu için her sabah elimin gittiği tek ürün bu valla :)

   Sil