İki Ay Boyunca Denedim: Kimyasal Peeling

13 Mart 2015 Cuma

aha toner glycolactic exfoliant

Bir süredir AHA ve BHA toniklerin faydalarını duyuyordum, ama açıkçası zaten genç olan cildimde gerek olduğunu düşünmüyordum. Sonra kimyasal peelingleri araştırırken Cyréne markasının Glikolik asit içeren kimyasal peelingiyle karşılaştım. Ürünün düşük dozda asit içermesi benim gibi cildi alışkın olmayanlar için çok iyi bir etken, başlangıç için de gayet hafif ve cildi yormayan bir ürün.

Başlarda cildim alışana kadar sadece iki akşamda bir sürdüm, 10 gün sonra her akşam kullanmaya başladım. Sitesinde gündüz güneş koruyucu kullanılması tavsiye ediliyordu ben ne yazık ki kış olduğu için yapmadım, bir eksiğini görmedim; ama uzun süre, hatta yazın da, devam etmek istiyorsanız güneş kremi bir zorunluluk. Sürdüğünüzde hafif bir yanma hissedebilirsiniz, bu normal bir durum. Cildimdeki etkilere gelirsek, kesinlikle siyah noktalara faydası var ve iki ayın sonunda daha aydınlık bir görünüme kavuştum.Aşırı bir soyulma ya da kuruluk yaşamadım, bunda çok iyi bir nemlendirici kullanmamın etkisi büyük.

Bu alışverişim sırasında yanında gelen testerlar da bi hayli tatmin ediciydi doğrusu. Özellikle bir İnstant Calm Facial Toner vardı ki benim için diğerlerinin önüne geçti. Seyahate gittiğim için cildimi yatıştırsın diye yanıma almıştım, hem sivilceleri önlemeyi sağladı hem de cildimin hava değişikliği yüzünden çılgına dönmesini engelledi.

Şimdi peelinge ara verdim, ama yaza girmeden tekrar devam edeceğim. Fakat benim gibi genç bir cildiniz varsa peelingden önce diğer toniği size daha çok tavsiye ederim.

Siz bu aralar cilt bakımıza yeni ne eklediniz, varsa sırlarınız benimle de paylaşın :)

Mine facebook / twitter / instagram

2 yorum :

  1. Temizlik yapacağım derken yazını ancak okuyabildim. Siyah noktalara iyi geliyorsa bende bu ürünü bölgesel kullanırım :) Ellerine sağlık ..

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Umarım sen de memnun kalırsın, ben de şu sıralar ara verdim :)

      Sil