Kaş Rutinim ve Kullandığım Ürünler

27 Mart 2015 Cuma


Kimse bilmezken (sene daha 2012) ben Cara Delevingne ve kaşlarını yazmıştım, işte o zamandan bu zamana ben de kaş konusundan aldım başımı gittim. Lisede annemin "sen kaşlarını almıyosun di mi" söylemlerinden çekine çekine (o zamanlar kendi kendime bişeyler yapıyodum çok ihtiyacım yoktu aldırmaya) ilk kez ciddi ciddi üniversite ortalarında gittim. Bana göre gayet normal olan kaşlarım, anneme göre gayet inceydi. Öyle ki eve her gittiğimde bi şekilde bu konuyu açıyordu.
Gel zaman git zaman, ben yeni eve taşınıp, eski kaşçımdan uzaklaşıp, üstüne istediğim gibi birinin bulamayınca mecbur kaşları uzatmaya başladım. Sonunda öyle bi durum oldu ki şimdi artık almasam insanlar fark etmiyor bile. "Bushy brow" bizim işimiz diyorum ve kullandığım ürünlere geçiyorum, ki bu arada hepsi uygun fiyatlı ürünler:

NYC- Kohl Brow-Eyeliner Pencil (923 Charcoal): Watsonslarda bulabileceğiniz Nyc'nin kaş kalemi aşırı bereketli bir ürün. Özellikle Charcoal rengini seviyorum çünkü içinde grilik var ve hafif dokunuşlarla çok yapay durmayan bir görüntü sağlıyor. Bu kadar renk çeşidi varken, niye kimsenin bu üründen bahsetmediğine hala şaşırıyorum!

Wet&Wild Megaclear Kaş Jeli: Ece'nin tavsiyesiyle aldığım şeffaf kaş jeli, inanın hiçbir şey sürmediğim günlerde kurtarıcım oluyor. Kaşları yukarıda tuttuğu için gözleriniz açılıyor resmen! Tam bir Gigi Hadid oluyorsunuz.

Essence Quattro (07-Over the Taupe): Bu dörtlüden sağ altta olan rengi bazen kaş farı olarak kullanıyorum. İçinde sim varmış gibi görünse de sürdüğünüzde o simler görünmüyor bile, hatta far olarak kullandığımda da simli bir görüntü çıkmıyor ortaya.

Bunların dışında resimde görünen Real Techniques eyeliner fırçasını farı süreceksem kullanıyorum.Hangi marka olduğunu bile bilmediğim çift taraflı fırçayı da ne sürersem süreyim öncesinde kaşlarımı taramak, sonrasında ise farı ya da kalemi homojen bi şekilde dağıtmak için kullanıyorum.

Şu sıralar sizin kullandığınız high end kaş ürünleri var mı? Özellikle tavsiye ettiklerinizi not alıcam bir kenara :)
Bir de mesela Lily Collins de kaşlarını beğendiklerim arasındadır, söylemeden geçemedim.
Mine facebook / twitter / instagram

2 yorum :

  1. Merhaba blogunu çok beğendim ve takibe aldım bizim bloga da beklerim sevgiler

    YanıtlaSil