Duvara Moodboard Yapmak

16 Mart 2015 Pazartesi


Şu an oturduğum eve geçici gözüyle baktığım için öyle dekorasyon olaylarına falan girmek içimden gelmiyor. Fakat evin renksiz şekilsiz kalması da canımı sıktığı için bir şeyler yapmaya karar verdim. Pinterest ve tumblr delisi biri olarak duvarlara moodboard yapmak aklıma ilk gelen şey oldu. Çalışma masamın önündeki duvar gözümün en çok çarptığı yer olduğu için kendime hedef olarak burayı seçtim.

Önce resimleri seçmekle başladım. Bunda nasıl bir tema oluşturacağınız tamamen size kalmış. Ben daha olumlu olmayı ve mutlu olduğum anları hatırlatması amacıyla seçtim resimleri. Fakat mesela siz bir sınava hazırlanıyorsanız onunla ilgili hedeflerinizi belirleyen resimler seçebilirsiniz. Belli renk ve desen paletlerine sadık kalarak belirlerseniz, temanız göze daha hoş görünür. Ben yaz delisi bir insan olarak geçen yaz çıktığım tatil fotoğraflarımı ve internetten bulduğum resimleri kullandım. İnstagram fotoğraflarını sosyopix sayesinde polaroid olarak, diğerlerini de bir fotoğrafçıya gidip bastırdım.

Duvara yerleştireceğiniz düzeni belirlemek de size kalmış, ben eşit bir şekilde dağıtmaya çalıştım, yine de fazla simetrik olsun diye de kasmadım. Resimleri patafixle yapıştırmanızı öneririm, hem duvarda iz bırakmıyor hem de yerini beğenmezseniz kolayca çıkarıp tekrar tekrar kullanabiliyorsunuz.

Sonuçta gözümün hep önünde olan, baktıkça beni mutlu eden bir şey çıktı ortaya. Çok iyi ya da kötü görünmesini umursamadan sadece benim için anlamı olan şeyleri derlemiş oldum.

Siz de benim gibi kendin yap'tan zerre anlamayan biriyseniz mutlaka deneyin, en azından görüntü hoşluğu çıkmış olur ortaya :)

Mine facebook / twitter / instagram

3 yorum :

 1. Vuuuu çok hoş görünüyorlar! İyi fikir valla canımcım. :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Asıl bi de masamı kaplamıştım onun da yazısı gelicek :))

   Sil
  2. Instagram'da sanırım onun birazını görmüştüm ama detaylısı tabi daha iyi olur. :)

   Sil