Ofiste Güzel Kalabilmek

23 Mart 2015 Pazartesi


 Tüm gününü ofiste geçirenler bilir, o makyaj durduğu yerde erir, eller klimalar yüzünden kurur vesaire vesaire...Ben de bugün sizlerle iki senelik çalışma hayatımda edindiğim güzellik ipuçlarını paylaşmak istedim.

 Makyaj anlayışım "sabah sür, akşama dayanırsa allah kerim" olduğundan ötürü, gün içinde yanımda allık, fondöten, pudra vb. taşımıyorum. Ofiste bana gerekenler sadece insani görünümümü kaybetmememi sağlayacak şeyler. Benim için sabah yapabileceğim en kolay makyaj dikkati dudaklara çekmekten geçtiği için çantamda o günün ruju(ya da birkaç günün birikmiş ruju :p) oluyor. Hatta şurda belirttiğim rujlar hala sık kullandıklarım arasında.

Pudra taşımasam da yağ emici kağıtlar çekmecemde hep varlar. Ben Gratis'ten Cettua markalı olanları alıyorum. Makyajınızı bozmadan fazla yağı emdiği için, cildinizin doğal görünmesini sağlıyor. Eğer aşırı yağlı bir ciltten şikayetçiyseniz, bunu kullandıktan sonra pudra geçmenizde fayda var.

Şimdi geldik en önemli kısımlardan birine: eller. Sürekli klavye kullandığım için el kremini çabuk emilen cinsten olmasına özen gösteriyorum. Dalan'ın bu el-vücut kremini hem evde hem ofiste bulunduruyorum. Bi ara küçük boyunu alıyordum ama sürekli bitmesinden usanınca battal boyunu almaya karar verdim.

Son olarak da diş fırçası-macunu ya da en azından sakız bulunudurmak. Bu konuda biraz ben de sorumsuzum, öğlen diş fırçalama alışkanlığım pek yok, ama siz yine de dediğimi yapıp yaptığımı yapmayın.

Sizin ofiste hep bulundurduğunuz şeyler var mı ya da çantanızda hep taşıdığınız? Yoksa siz de bir çekmecesini makyaj malzemelerine ayıranlardan mısınız?

Mine facebook / twitter / instagram

4 yorum :

 1. Gün içinde el kremim olmadan yaşayamam ben. :)

  YanıtlaSil
 2. Dalan' ın bu zeytinyağlı el kremine ben de bayılıyorum tatlım, çok güzel miss bir kokusu var ;)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. O kadar sık kullanıyorum ki, küçük boyu yetmiyor! :D

   Sil