Tam Tembel İşi: Nude Ojeler

6 Mart 2015 Cuma


Oldum olası tırnaklarıyla uğraşmayan biriyim. Bunda tırnaklarımın şekilsizliğinin payı büyük. "Güzel görünmeyecekse neden süreyim ki o zaman" dediğim anda tembelliğimin de etkisiyle ojeyi elime aldığım gibi geri bırakıyorum. French manikür, nail art gibi uğraşı gerektiren olaylara ise hiç girmiyorum. Son zamanlarda yükselişe geçen nude oje trendi ise tam benim gibi tembellere yaradı sanırım. Çok göze batmaması, doğal durması ve taşırsam da çok fark edilmemesi en sevdiğim özelliği. Hatta benim gibi kısa ve geniş tırnaklarınızdan şikayetçiyseniz bu trend en çok sizin işinize yarayacak. Bu yüzden sizinle en beğendiğim nude ojeleri paylaşmak istedim. Bunların dördünün de ortak özelliği fırçalarının geniş ve sürümlerinin çok rahat olması.

 • Essie-Ballet Slippers: Artık ülkemizde karaborsaya düşen Essie'den aldığım ikinci oje bu. Yapısı saydam, rengi rakı beyazına çaldığı için tırnaklarınız kendinden french manikürlüymüş gibi duruyor.
 • Rimmel London 60 Seconds-Caramel Cupcake: Özellikle daha yanık tenlilerde hoş duracağını düşündüğüm kahve-pembe arası bir renk. Çabuk kuruması bu serinin en nemli avantajı.
 • Rimmel London 60 Seconds-Princess Pink: Tıpkı caramel cupcake gibi çabuk kuruyan, opaklığı harika olan bir renk.
 • Golden Rose Color Expert-05: Pembeye yakın tonları sevmiyorsanız, açık sütlü kahve renge bayılacaksınız. 
 Bir de Pastel'in çıkarttığı sadece nude renklerden oluşan serisi var, onları listeye eklemedim çünkü ben fırçalarından ve opaklık sorunu yüzünden tercih etmiyorum, ama sizin favori renkleriniz öğrenmek isterim :)

 Mine facebook / twitter / instagram

6 yorum :

 1. Başlık güldürdü :) Nude ojeler tam bir kurtarıcı gerçekten, bende nail art işlerinden ne anlar ne uğraşırım üşengeçlik zor iş :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Benim beceriksizliğim de çok fena. Bazen arada bir kırmızıya bordoya hevesnelip sürüyorum, ama sürdüğümün yarısı parmağıma taşıyo :)

   Sil
 2. Great blog♥

  How about follow each other?
  I follow your blog. Waiting for you♥
  My Blog: http://juliemcqueen.blogspot.com

  YanıtlaSil
 3. Bu yazının başlığında kendimi gördüm :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hepimiz aynı dertten muzdaripmişiz :)

   Sil
 4. Tam benim işim hakikaten bu ojeler:))

  YanıtlaSil