Bloggerlar İçin Instagram Ipuçları

22 Nisan 2015 Çarşamba
Kullanmaya başladığımdan beri bağımlılık yapan instagam için edindiğim tecrübelerden yola çıkarak instagramını daha da güzelleştirmek, kaliteli hale getirmek isteyenlere küçük bir rehber hazırladım.

Ben instagramı, ilham alabileceğim insanlara ve onların hayatına bakabileceğim bir pencere olarak görüyorum. Bu yüzden kendi paylaşımlarıımın da insanlara ilham vermesini, onların gününü güzelleştirmesini istiyorum. Göze hoş görünmeyen, iyi editlenmemiş fotoğrafları kullanmamaya özen gösteriyorum. Eğer siz de instagramımı nasıl daha kaliteli hale getirebilirim diyorsanız okumaya devam edin:

1-Görsel olarak uyumlu olan fotoğrafların bulunduğu galerilerin daha çok ilgi gördüğü büyük bir gerçek. Siz de belirli bir renk paleti ya da sürekli kullandığınız resim düzenleme yönteminizi oluşturarak bunu sağlayabilirsiniz. Ne demek istediğimi daha iyi belirtmek için aşağıya kendiminkinin de dahil olduğu 4 farklı hesabın görsellerini ekliyorum.

Oraclefox / Basakmericyazar / Gh0stparties / Mineyy__

 2)Fotoğraf çekmek için ayrıca vakit ayırın. Ya da çektiğiniz fotoğrafları hemen aynı gün paylaşmayın, biriktirin. Elinizde hazır düzenlenmiş bir stoğunuz olsun. Telefonla da çekseniz netliğe ve ışığa dikkat edin. Ben genelde blog için fotoğraf çekerken arada birkaç tane de instagram için çekiyorum.Kullandığım uygulamalar ile ilgili bir yazı daha yazacağım :)

3)Yalnızca gerekli kişileri, size ilham veren insanları takip edin. Herkesin takibine geri dönmek zorunda değilsiniz. İlk zamanlar bunu bilseydim birkaç instagram dramasından kendimi daha kolay ayırabilirdim. Neyse :s

4)Doğru etketleri kullanın. Diğer bloggerların hangi etiketleri kullandığına dikkat edin.Genel olarak beğeni getiren etiketlerin yanı sıra, kendi etiketiniz de oluşturabilirsiniz (ben #mineyy etiketini kullanıyorum mesela)  Bazı hesaplar da resimlerinizi onların etiketiyle paylaştığınızda sizi kendi galerilerinde repost ediyorlar, bu etiketleri bulup onları kullanmaya da özen gösterin.

5)Kişisel paylaşımlarınızı yaptığınız ayrı bir hesap açmayı göz önünde bulundurun. Kişisel fotoğraflarınızı paylaşmayı çok seviyor ama blog hesabınızla çeliştiğini düşünüyorsanız iki farklı hesap derdinize çare olacaktır.

Yeni hesaplar keşfetmeyi çok sevdiğimden yorumlar kısmına kendi instagramlarınızı da yazmayı ve beni instagramda takip etmeyi unutmayın :)

2 yorum :

  1. ne güzel düşünülmüş bir yazı :) bayılıyorum senin instagram hesabına! peki fotograflarını blog için hangi kamerayla çekiyorsun?

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Yararlı olduysa ne mutlu bana :) Samsung Nx2000'imle çekiyorum blog fotoğraflarımı :))

      Sil