3 Marka 3 Maskara

10 Nisan 2015 Cuma


En son yazdığım 3 marka 3 nemlendirici yazısına olumlu geri dönüşler gelince bu yazıları bir seri haline getirmeye karar verdim. Bundan sonra "3 Marka 3...." yazıları kullandığım ve değerlendirdiğim ürünlerle ilgili daha sık gelecek. Tek başına ürün incelemeyi sevmediğim ve sadece kozmetik blogu olmadığım için, ürünleri size daha yaratıcı bir şekilde nasıl sunarım diye düşünürken bu fikir ortaya çıktı.

Kirpiklerim kendiliğinden uzun olmasına rağmen dümdüz. Bu yüzden bir maskaradan beklentim hacim-yoğunluk vermesi ve kıvırdığım kirpiği beş dakika sonra tekrar düşürmemesi. Gerçi bu aralar kıvırmıyorum da, hatta hafta içi maskara sürmüyorum bile (akşam çıkartması çok zahmetli geliyor). Hafta için sürmeme sebebim göz makyajı yapmıyor olmam, ki bence far sürüldüğünde maskara bir zorunluluk haline geliyor yoksa göz çok boş görünüyor. Ama gelsin hafta sonu gelsin smokey eyes....

Normalde elimde birden fazla bulundurmamama rağmen, hasbelkader bu sefer üç tane tutmuşum.Çabuk kuruyan, ve ömrü az olan bir ürünü stok yapmanın alemi yok zaten. Hepsi çeşitli ihtiyaçlara cevap veren kaliteli ürünler ama bakın hangisi en favorim:

Maybelline Falsies Feather Look Maskara: Hacim vermesi iyi olan, ancak ince yapılı olduğundan en az iki kat geçmeniz gereken bir ürün. Fırçasının fazlaca oynak olması ise bazen sinir bozucu olabiliyor. Favori maskaram bittiğinde indirimde olduğu için almıştım, ama beklentilerimi karşılayamadı. Fiyatı uygun olduğu için, hafif makyaj yapmayı seven ve kirpikleri zaten iyi olanları tatmin edeceğini düşünüyorum.

Estée Lauder Sumptuous Bold Volume Lifting Maskara: Double Wear kapatıcıyla birlikte çift taraflı satıldıkları kampanya sırasında almıştım bunu. Elimin en az gittiği maskara bu oldu sanırım. Fakat resimdeki diğer Loreal maskarayla birlikte kullandığımda sonuç çok güzel oluyor.. Verdiği hacmin üstüne, fırçası tek tek ayıran bir ürün geçerseniz tadından yenmez. Kırmızı elbise makyajı yazımda uygulanmış halini görebilirsiniz. Kirpikleri çok iyi belirginleştiriyor, ama bence 93 lira eder mi orası tartışılır.

L'oreal Volume Million Lashes Extra Black Maskara: Bitince üzüldüğüm, başka maskaranın yerini bir türlü dolduramadığı; rengiyle, kıvırmasıyla gönlümün biriciğidir kendisi. Kirpikleri tek tek ayırması ve simsiyah yapması en sevdiğim özelliği. Kirpikleri kıvırmayı vaad etmemesine rağmen, ben kirpik kıvırıcı kullanmadığımda bir eksikliğini hissetmedim. Sürerken fırçayı gözünüze sokmamaya dikkat edin yalnız, kendimden biliyorum. Bu kadar olumlu özellik saydım ama bir kötü özelliği var ki beni deli ediyor; o da bazen göz altlarına bulaşması. Gün içinde dikkat etsem de, bu benim yağlı göz yapımın sonucu oluşan bir durum. Bulaşma yapıyor ama en azından dökülme yapmıyor. Olumlu açıdan bakmakta fayda var.

Sizin, onsuz yapamam dediğiniz bir maskara var mı? Ayrıca drugstore-high end maskara karşılaştırması yapacak olsanız, hangisini seçerdiniz?

Mine facebook / twitter / instagram

3 yorum :

 1. Maybelline Falsies Black Drama'sız yapamam! Bittikçe yıllardır aldığım tek rimelim. <3 ^.^
  Estee Lauder'ın bende de bir rimeli var adını hatırlamıyorumda vaad ettiği volume'ü vermesede çok iyi uzatıyor. Ardındanda black dramayı kullandım mı tadından yenmez oluyor. :))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben de gece çıkarken iki rimel üst üste kullanmayı seviyorum, istediğim takma kirpik etkisini ancak böyle alabiliyorum :)

   Sil
 2. Blogunuzun takipcisiyim :) Sizi de kendi bloguma beklerim katılımınız beni çok sevindirir. http://nurundelidolublogu.blogspot.com.tr/

  YanıtlaSil