Göz Altı Morlukları İçin Tek Kapatıcı

27 Nisan 2015 Pazartesi

nars kapatıcı concealer

Fondöten sürmeyi bıraktığımdan beri, noktasal atışlar yaparak sadece gerekli yerlere kapatıcı kullanmaya başladım. Göz altım içinse bir türlü istediğim gibi kapatıcı bulamamıştım. Aldıklarım ya gri duruyor, ya da göz altımı pul pul gösteriyordu. Başta aklımda Bobbi Brown'dan corrector almak vardı, onun üzerine de bu kapatıcının Vanilla rengini sürerim diye düşünüyordum.

Ankara Next Level'da bulunan Nars mağazasına ilk gittiğimde göz altım için Radiant Creamy Concelar'ın Vanilla rengini almak istediğimi söyledim, ama ordaki makeup artist eğer göz altım için kullanacaksam benim için en uygun rengin Honey olacağını belirtti. Bu rengin en güzel yanı içinde morluğu nötrleyen turuncu-somon alt tonunun olması. Sürdüğümde "eyvah bu renk gözümün altında tupturuncu kalıcak" diye korksam da sadece morluk olan kısımlara az miktarda sürüp parnaklarımla iyice dağıttığımda bütün renk eşit duruyor.

Birkaç yerde bu kapatıcı hakkında kuruttuğu ve çizgilere dolduğu yönünde yorumlar okudum. Eğer göz altınızı iyice nemlendirmezseniz kurutma ihtimali var. Ben bunun önüne geçmek için Kiehl's avokadolu göz kremini kullanıyorum ve çok memnunum. Çizgilere dolması ise hepimizin başına gelen bir durum, benim gibi tam göz altınızda derin bir çizginiz varsa(hani gözünüzü torba torba gösteren cinsten) oraya kapatıcıyı çok getirmemeye özen gösterin. Ben genelde kapatıcıyı sabitlemiyorum, bu yüzden gün içinde elimle tekrar dağıtıp, yayıyorum. Şu ana kadar bulabildiğim en kolay çözüm bu oldu. Pudraının göz altındaki duruşunu sevmiyorsanız, siz de deneyin.

Ne yazık ki rengi yeterince iyi fotoğraflayamadım ama rengin nasıl göründüğünü ve tüm serinin swatchlarını şuradaki yazıdan bulabilirsiniz.

Sırada yüzüm için kapatıcı arayışındayım, Urban Decay'inkileri bir gidip denemek istiyorum. Sizin memnun kaldıklarınızı da yorumlarda bekliyorum :)

Mine facebook / twitter / instagram (@mineyy__)

2 yorum :

 1. Aranan kapatıcı hala bulunamadı :(
  Gözaltlarımın rengi uyku zamanıma göre değiştiğinden bir türlü oturtamıyorum. Şuan ELF'in kapatıcı kitinden yararlanıyorum tatlım. :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Onun için ayrı bunun için ayrı kapatıcı almazsam rahatlamicam ben de heralde, biri kapansa öbürü kalıyo :S

   Sil