İstanbul'da 4 Gün: Part 1

22 Haziran 2015 Pazartesi


Son yazımda söz verdiğim gibi büyük bir İstanbul fotoğraf günlüğüne hazır olun!

Beni kanatlarının altına alan ilkokul arkadaşlarım sayesinde güzel bir tarihi tur yapmış oldum. Beyazıt'tan yürümeye başlayıp, Sultanahmet, Ayasofya, Alman Çeşmesi'ni görüp, Gülhane Parkı'ndan geçtik. Ordan Eminönü'ne indik, Galata Köprüsü üzerinden benim gitmeyi en çok istediğim yerlerden biri olan Karaköy'e vardık. O kadar yol yürüyüp deli gibi acıkınca Namlı Gurme'de soluklanıp akşam yemeği yedik. Bir yanda yemeğinizi yiyip/kahvaltınızı yaparken aynı zamanda da alışveriş yapabileceğiniz bir yer burası. Bir dahakine kahvaltıya gelmeyi çok istiyorum buraya :)

Sonra Karaköy'ün malum şaheser grafitilerinin olduğu sokakları gezdik.Methini çok duyduğum Dem'de ufak bir kahve molası verince resmen ruhumun dinlediğini hissettim. Bunda çalınan müziklerin de etkisi büyüktü tabi. Bize servis yapan tatlı garson da Elf kızı gibiydi, o derece şirindi yani! Ordan çıkınca Galata üzerinden İstiklal'e varıp günü noktaladık. Artık o saatte güneş kaçtığı için oraları istediğim gibi fotoğraflayamadım.

Bir sonraki gün gittiğimiz yerler de yazının ikinci kısmında olucak. O zamana kadar görüşmek üzere :)

Mine facebook / twitter / instagram (@mineyy__)

7 yorum :

 1. Heeeepsi harika kareler canım , bayıldımm ^_^

  YanıtlaSil
 2. Yaa çok güzeller <3
  Fotoğraf makinası alacağımda karar veremedim bir türlü ve sende böyle fotoğraflarınla aklımı Samsung'a yönlendiriyorsun. Bunları onunla çektin dimi???

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet samsung'la çektim bunları canımm :) Eğer her yere götürmek istiyosan kesinlikle Samsung'un NX serisine bak :) Görüntü kalitesi zaten ortada, bir canon ya da nikon'dan aşağı kalır yanı yok, üstelik yer yere götürebildiğin için daha çok pratik yapabiliyosun, kısa zamanda daha iyi öğrenebiliyosun :)

   Sil
  2. Aay evet ondan zaten düşündüm canım. Nx 2000 sadece 288gr'mış ya sanki yok gibi bişey. :D Sen hangi lensleri kullanıyorsun?

   Sil
  3. Ben makineyle beraber gelen lensi daha sık kullanıyorum (20-50 mm) blog fotoğrafları falan hep onunla çekiyorum, bi de 50-200mm lens aldım ama o çok ağır olduğu için henüz onunla pratik yapamadım.

   Sil
  4. Tamam canım. Çok sağol :* :)

   Sil