İstanbul'da 4 Gün: Part 2

24 Haziran 2015 Çarşamba


İstanbul fotoğraflarımın ikinci kısmına geldik!
Bir önceki gün tam anlamıyla deli keçi gibi gezmemize rağmen listemde hala görmek istediğim yerler kalmıştı. Ve böylece biz Nihan'la tekrar yola düştük. Önce Kapalıçarşı'ya uğradık. Birbirinden güzel renkler hiç vakit kaybetmeden gözümü aldı. Onca halı-kilim deseninin arasında, çoğu dükkanın fotoğraf yasağına rağmen birkaç fotoğraf çekmeyi başarabildim. Neden böyle bir yasak var diye sorduğumda dizayn hırsızlığının sıkça yaşandığını ve bunun önüne ancak böyle geçebildiklerini söylediler.

Sonra yine Kapalıçarşı'nın içindeki Cafe Belli'ye oturduk. Her ne kadar kafenin dışında otursak da içerisinin dizaynı bana çok enteresan geldiği için izin isteyip birkaç fotoğraf çektim. Ayrıca kafenin sahibi ve garsonlarıyla uzun uzun sohbet bile ettik, hatta biz istemesek bile ikramların biri gidip biri geldi :) O sırada orada bulunan çok tatlı Alman bir çift de arkadaşımla benim bu bıcır bıcır halimizi görüp fotoğrafımızı çekmek istedi. Mailimizi verip bir kopya da bize yollamalarını rica ettik. Ardından yoğun kalabalık ve dar sokakların arasından Mısır Çarşısı'na doğru yola koyulduk. Burada da binbir çeşit baharatın binbir renginin arasında gezdikten sonra vakit Üsküdar'a geçme vaktiydi.

Vapurla Üsküdar'a geçtik ve Kız Kulesi'ni en yakından görebilecek şekilde sahil kenarına oturduk. Boğaza karşı uzun bir çay-simit keyfinin ardından artık benim Ankara'ya dönme vaktim gelmişti.

Sadece dört güne sığdırdığım onca anı ve fotoğraf ise yanıma kar kaldı. Hatta bir sonraki gidişim için gidilecek yerleri listeledim bile!
Mine facebook / twitter / instagram (@mineyy__)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder