Jord Wood Watches | Review

4 Ağustos 2015 Salı


Jord saatleri benimle iletişime geçip el yapımı ahşap saatlerini denemek isteyip istemediğimi sorduklarında, önce ahşap saat nasıl olur ki diye düşündüm. Denemek istediğim saati seçtikten sonra; ki ben Ely serisinin şu modelinde karar kıldım,bana bileğimi ölçmem için kendi hazırladıkları cetvel şablonunu mail attılar. Yani saat tam sizin bileğinize göre geliyor. Ben şablonu basıp kestim ve kendi ölçümü aldım. Fakat tam bileğimin ölçüsünü verdiğim için saat dar geldi, ama bunda da hiç sıkıntı çıkmadı, çünkü yollanan kutunun içinde bileğe gerekirse ek yapabileceğiniz parça yolluyorlar. Ben de bir saatçiye gidip parça eklettim, sorun da böylece çözülmüş oldu. Hatta ilk defa bileğime uygun saat bulduğum için sevinir oldum. Çok ince bileklerim olduğu için bundan önce ya kayışlı saatlere fazladan delik açtırıyordum, ya da şurada gördüğünüz Casio saatim gibi bileğinden parça çıkartıyordum.
Bir diğer güzellik de ürün size orijinal sertifikası ve gerekirse tamir için geri yollayabileceğiniz garanti kartıyla geliyor. Böylece orjinal parça sıkıntısı çekmiyorsunuz. Bunun dışında görselliğiyle çok farklı durduğu için dikkat çekiyor, bileğim için götürdüğüm saatçi bile şaşırıp "bu saat ahşaptan mı, ne kadar farklı" diye sordu.

Ben armparty olayına girmediğim için, saati sade takmayı seviyorum. Ofiste de formal giyim için uygun olduğunu düşünüyorum, resmi bir kıyafete kattığı farklılık havanızı anında değiştiriyor.

Müşteri hizmetleri çok kaliteli kargoyu takip koduyla gönderiyorlar. Ayrıca gümrükte fiyatı aşmasına rağmen hiçbir sıkıntı çıkmadı. Nazar değimesin!

Not: Ürün denemem için Jord tarafından gönderilmiştir, yorumlarım ve görüşlerim tamamen objektiftir.
When Jord contacted and asked me if i would be interested in trying their hand crafted wood watches, i wondered how a watch made of wood looked. After choosing my watch, which is this one, they sent me a template to print then measure my wrist. This means your watch comes exactly your size, so you won't have to adjust it. However, i happened to measure my wrist a little tight, so when the watch came i had to have a couple of pieces added by a local watchmaker. The watch comes with extra wrist pieces, this allows you to adjust it. Considering you might measure your wrist wrong like me, this is a huge bonus.

In addition, they send you certificate of originality and they also provide you watch care. The wacth really draws attention, even the wacthmaker i went asked if it was a wood wacth and said it looks so interesting. Obviously pairing this watch with an outfit is so easy, since it's a statement piece. I work in an office which reqiures formal dress code, and i use the watch to add quirk to the boring office outfits.

Overall, the customer service is amazing, after i received confirmation mail, the tracking code came.I had no issues with customs fees as you might know Turkey is famous for its useless customs restrictions.

Disclaimer: This wacth is sent by Jord for me to review, all of my opinios are objective.Bluz: Mango
Jean: Mango
Ayakkabı: Converse
Saat: Wood Watches by Jord

Mine facebook / twitter / instagram (@mineyy__)

4 yorum :

 1. Gördüğümde bayılmıştım bayılmışşşşşşşş :) Wishlistimin başında bu saatler :***

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ah bizim bitmek bilmeyen wishlistlerimiz :) Ben de severek takıyorum hatta bu çekimi de gittiğimde Giresun'da yaptık :)

   Sil
 2. Elinize kac gunde ulasti acaba?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Alalı çok uzun zaman oldu fakat 1 ayı bulmamıştı gelmesi hatırladığım kadarıyla

   Sil